Lodě

Beneteau First 35

Beneteau First 35 je nádherně navržená a neuvěřitelně prostorná dvoukajutová plachetnice s vynikajícími plavebními vlastnostmi. Obě kajuty mají velké dvojpostele a salon (velikostí stejný jako First 40) nabízí dvě další lůžka. Plně vybavená kuchyňka je vybavena plynovým sporákem s troubou a lednicí s mrazákem. Elegantní poctivé potahy a dubové dřevo vytvářejí v interiéru moderní, světlou a příjemnou atmosféru. Lodě jsou vybaveny topením (obě kajuty, salon i koupelna).

Lodě First 35 jsou vybaveny celospírovou hlavní plachtou s lazybagem, kosatkou na rollfoku pro snadnou manipulaci, a novým genakrem. Loď se krásně kormidluje obrovským kůží potaženým kolem v kokpitu.
V kombinaci s funkčním ovládáním plachet (kování Harken) a kompletní řadou navigační elektroniky GARMIN (GPS, Autopilot, hloubka, rychlost, teplota moře a větrné přístroje, plotr s mapami, VHF rádio s přídavnou externí jednotkou) se plavba stává čistým potěšením. Vozík hlavních otěží na kuličkovém ložisku, nastavitelné otěžové kladky kosatky, šest 2-rychlostních vinčen pro hlavní otěž, kosatkové otěže a pro výtahy plachet, činí možnost trimování plachet na všechny kurzy a za všech podmínek jednoduchým.

Během plavby a kotvení vám elektrický naviják, reproduktory v kokpitu, sprayhood, bimini, horkovodní záďová sprcha, stolek v kokpitu a bezdrátové připojení k internetu usnadní váš mořský život.

Flotila identických lodí charterové společnosti Alternautika vytváří unikátní podmínky pro OneDesign závodění, kde výsledek je záležitostí pouze schopností každé z posádek. Rozhoduje tak především týmová souhra celé posádky při manévrech a nastavování plachet a taktické vedení lodě s ohledem na postavení soupeřů a neustále se měnící povětrnostní podmínky.

Technická data

Během plavby a závodění se může na palubě pohybovat osm osob. Na lodi jsou ve dvou samostatných kabinách čtyři lůžka. Dvě lavice v salónu slouží zároveň jako další dvě lůžka. Na lodi se tak vyspí 6 osob.

Délka trupu: 10,85 m
Šířka: 3,64 m
Ponor: 2,2 m
Hmotnost: 5,5 t
Motor: 29 HP Yanmar S-drive
Mapová GPS: v kokpitu
Kajuty: 2
Postele: 4 + 2
Nádrž na vodu: 200 l
Nádrž na naftu: 80 l
Toaleta / sprcha: 1
Povlečení postelí: zahrnuto
Radio / CD: MP3 USB

Reklamy na lodi

Regata nabízí každé přihlášené společnosti mj. i možnost vlastní propagace, a to prostřednictvím reklamy umístěné na lodi. Každá společnost si může objednat například reklamu na obou stranách trupu lodě o rozměrech až 0,8 m x 2,8 m za cenu 5 750Kč. Cena zahrnuje výrobu reklamy (na základě podkladů dodaných společností), její umístění a také její odstranění po závodě.