Lodě

Bavaria Cruiser 41S

Bavaria Cruiser 41S je ta správná plachetnice pro závodění. Vyšší stěžeň a delší kýl ji odlišují od její předchůdkyně Cruiser 40S. Zúžující se stěžeň od světoznámé firmy Selden, závodní ráhno, vozík hlavních otěží na kuličkovém ložisku, nastavitelné otěžové kladky kosatky, šest 2-rychlostních vinčen Lewmar pro hlavní otěž, kosatkové otěže a pro výtahy plachet, činí optimální možnost trimování plachet na všechny kurzy plavby a za všech podmínek jednoduchým. Bavorské loděnici Bavaria se opět povedlo skloubit vlastnosti snadno ovladatelné okruhové plachetnice s výhodami komfortní charterové lodě. Dvojité kormidelní kolo poskytuje výhled kormidelníkovi. Důmyslně rozložený kokpit poskytuje dostatek pracovního prostoru pro celou posádku, která má k dispozici šest vinčen k nastavování plachet posledních střihů.

Široký gauč v podpalubí nabízí místo k sezení u večeře pro 8 lidí. Dva záchody, navigační stolek, dlouhá kuchyňská linka s množstvím uložného a pracovního prostoru umožňuje nazývat Bavaria Cruiser 41S vpravdě luxusní jachtou.

Flotila identických lodí charterové společnosti Marina Hramina vytváří unikátní podmínky pro OneDesign závodění, kde výsledek je záležitostí pouze schopností každé z posádek. Rozhoduje tak především týmová souhra celé posádky při manévrech a nastavování plachet a taktické vedení lodě s ohledem na postavení soupeřů a neustále se měnící povětrnostní podmínky.

Technická data

Během plavby a závodění se může na palubě pohybovat osm osob. Na lodi je ve třech samostatných kabinách šest lůžek. Stůl v salónu není rozkládací a tak jeho lavici tvoří pouze jedno lůžko.

Délka trupu: 12,49 m
Šířka: 3,96 m
Ponor: 2,13 m
Hmotnost: 8,68 t
Motor: Volvo D2-40
Mapová GPS: v kokpitu
Kajuty: 3
Postele: 6 + 1
Nádrž na vodu: 360 l
Nádrž na naftu: 210 l
Toalety: 2
Povlečení postelí: zahrnuto (včetně 1 ručníku)
Radio / CD: MP3 USB

Reklamy na lodi

Regata nabízí každé přihlášené společnosti mj. i možnost vlastní propagace, a to prostřednictvím reklamy umístěné na lodi. Každá společnost si může objednat například reklamu na obou stranách trupu lodě o rozměrech až 0,8 m x 2,8 m za cenu 5 750Kč. Cena zahrnuje výrobu reklamy (na základě podkladů dodaných společností), její umístění a také její odstranění po závodě.